6.Sınıf Bilgisayar Dersi Günlük Planıdır.
BÖLÜM I:
Dersin Adı: Materyal Tasarım |
Sınıf: 6. sınıflar |
Konu: Tasarım Nasıl Olmalıdır?(Web Tasarımı) |
Önerilen Süre: 15 dakika |
BÖLÜM II:
Öğrenci Kazanımları | AMAÇ : Web sitesi Tasarlayabilme | |
Ünite Kavramları ve Sembolleri/ Davranış Örüntüsü | ||
Güvenlik Önlemleri | | |
Öğretme-Öğrenme-Yöntem ve Teknikleri | Konu Anlatımı , soru –cevapt, gözlem , gösterip yaptırma , inceleme. | |
Kullanılan Eğitim Teknolojileri- Araç, Gereçler ve Kaynakça *Öğretmen *Öğrenci | Fotoğraflar ve Örnek bir web sayfası | |
Dikkati Çekme | Web Sayfası hakkında neler biliyoruz? | |
Güdüleme | Verilen cevaplara göre öğrencide pekiştirmeyi sağlamak için öğrenciyi tebrik etme | |
Gözden Geçirme | Bugün dersimizde Web tasarımı hakkında bilgiler öğreneceğiz. | |
Derse Geçiş | Önceden hazırlanan materyallerle derse geçiş yapılarak sembollerin öğrenilmesi sağlanır. | |
Bireysel Öğrenme Etkinlikleri (Ödev, deney, problem çözme vb.) | . Öğrencilerin Web Tasarımının önemini anlatmak için çeşitli yöntemler deneme | |
Özet | Derste web tasarımını tam olarak öğrenilmesi için çeşitli uygulamaların yapılması | |
Ölçme-Değerlendirme:Bireysel öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme-Değerlendirme Grupla öğrenme etkinliklerine yönelik Ölçme- Değerlendirme Öğrenme güçlüğü olan öğrenciler ve ileri düzeyde öğrenme hızında olan öğrenciler için ek Ölçme-Değerlendirme etkinlikleri | Bireysel değerlendirme :
Grup değerlendirme : Öğrenme güçlüğü çekenlere yeni yöntemler deneyerek öğrenmesini sağlamak |
Hiç yorum yok:
Yorum Gönder